Jeżeli nie masz zdolności kredytowej – jest rozwiązanie

W dzisiejszych czasach ustrój bankowy sprawdza się na całym świecie kapitalnie. Jest tymczasem drobna nisza czy raczej słabość którą uzupełniły prywatne firmy, tytułowane nawet parabankami - mowa o kredytach bez kontroli wierzyciela. Chociaż są one kojarzone przede wszystkim z znikomymi pożyczkami od ręki - spełniają także ważną rolę dla osób majętnych posiadających inne długi. Umożliwiają one zaciągnięcie sporego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być mieszkanie, samochód, akcje czy inny majątek - bez zbytecznej weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Co prawda pożyczki tego typu - niezależnie od wybranej alternatywy czy firmy w której staramy się o pożyczkę - są całkiem drogie. Pomimo tego inwestorzy liczą się z tym, wierząc że tylko właściwy i stały obieg pieniądza może umożliwić im stabilny rozwój i zysk. Na integralną wartość wziętej wierzytelności - to znaczy kwotę i oprocentowanie - składa się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego która wynosi 24 %, narzucana odgórnie - ale to nie całość. Każdy kredyt jest szczególnie ubezpieczany, a samo zabezpieczenie uzależnione jest od wysokości długu. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje prowizje w stosunku od wynegocjowanej umowy.

Podmiot który posiada zgodne konto w Biurze Informacji Kredytowej oraz darzący banki poważaniem pod żadnym pozorem nie przystałby na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stopę procentową sugerowaną przez dowolny bank. W wypadku wierzytelności pozabankowych warunki również wprawdzie są klarowne - jednak dużo mniej przyciągające i korzystne. Lecz dużo osób używa tego wyjścia - mając inne długi i wydatną historię w BIK. Wiedzą po prostu jak błyskotliwie posługiwać się tą alternatywą.